Barkod Yazıcı Makalesi

Barkod yazıcılar, etiket basmak için kullanılan en ideal araçlardır. Bunun bir çok sebebi vardır. Sadece barkod etiketi olarak değil, sinema biletlerinde, fuar giriş kartlarında ve bunlar gibi daha bir çok amaç için kullanılabilmektedirler.

Barkod yazıcısı olarak adlandırılan yazıcıların;

Farklı türlerde etiketlere baskı yapabilme,
Termal baskı yapabilme,
Hızlı baskı yapabilme ve etiketleme maliyetlerinin düşük olması gibi temel özelliklere sahiptirler. 
Ayrıca barkod yazıcılarının endüstriyel çeşitleride mevcuttur. Bu nedenle üretim ve depo gibi endüstriyel alanlarda kolayca kullanılabilmektedirler.

Daha da önemlisi, etiketleme maliyetleri ve etiketlerin dayanıklı olmasıdır. Barkod yazıcılar ile karton, PE ve firmanıza ait Logo’nun bulunduğu baskılı etiket yaptırabilirsiniz. Bu etiketlerin istediğiniz boyut ve ürününüze uygun bir şekilde tasarlanması mümkündür. Mesela; soğuk hava deposunda bulundurulan gıdalar için kullanılacak etiket yapışkanı ve etiketin buna göre seçilmesi gerekir. Ürününüzde kullanılacak etiketin yağmura, kara, ısıya dayanıklı olmasını ve ürünün üzerinden çıkarıldığı zaman iz bırakmamasını istiyorsanız, barkod yazıcı ile size en uygun etikete , uygun baskı yöntemi ile baskı yapmanız gerekmektedir.