Bodrum Makaleleri

”Ebedi mavilikler ülkesi” Bodrum… Tarih boyunca Bodrum önceki adıyla Halikarnassos, paylaşılamayan ve uğrunda hep mücadele edilen bir yer olmuştur.

Bodrum, doğu ve batı limanının kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, kalesi, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları, dünyaca ünlü yatları ve tersaneleri ile ünlü bir yöremizdir.

Bodrum, bir tatil bölgesinden beklenen tüm özelliklere sahip, yaz-kış demeden yaşanabilecek önemli bir turizm merkezidir. Dünyanın dört bir yanından gelen zengin misafirlerden, daha düşük gelir gruplarına kadar tüm kesimlere hitap edebilecek donanıma sahiptir.

Bodrum Türkiye’de ziyaretçi potansiyeli en yüksek olan tatil beldelerinden biridir ve yaz aylarında burayı ziyaret eden yerli, yabancı turist sayısı nüfusunu bir anda arttırır. Bodrum sadece yaz aylarında değil, bahar ve sonbahar aylarında da ziyaret edilebilecek bir bir iklime sahiptir.

Bodrum, her tarza hitap etmesi nedeniyle bu kadar meşhur bir bölgemiz olma özelliğine sahiptir. Lüks Bodrum otellerinde konaklayabilir, minderlerin üzerinde güneşlenebilir, su altı dünyasının en bilinmezini keşfedebilir, Bodrum tarihini, kalıntılar ve müzeleri gezerek öğrenenbilir, Bodrum gecelerini doyasıya yaşayabilir, Bodrum mavisinde Mavi yolculuğa çıkabilir, güneşin batışını seyrederken hayata bir kere daha sımsıkı sarılabilirsiniz.

 

50 yılında reklamcılık biraz daha ön plana geldi. El ilanları bastırıldı, biraz daha işlemler değiştirildi. İnsanları mallarından haberdar etme düşüncesi yerleşmeye başladı. Çünkü artık piyasada kendi ürünlerinden bir tane değil birden fazla ürün satan firma var. Herkes insanları çekmek için yeni bir yöntem kullandı. Bu arayışla ilk reklam ajansı kuruldu ve ünlü markalar reklam vermeye başladılar.

Reklamla ürünler çok daha geniş kitlelere ulaşabilir. Hizmetlerin nereden, nasıl, ne fiyata alınıp ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgi veren kuruluşlardır. Şu anda sadece televizyon reklamları değil, internet kullanımının artması ile beraber internet reklamcılığı da gelişmeye başlamıştır. Ürünleri sadece televizyonda değil gerek televizyon, internet, gerekse mail yada bilboard olarakta yayınlama, insanları bir şeyden haberdar etme olanakları mevcuttur.