Erkekler İçin Hobiler Makalesi

Erkek hobilerini, açık hava hobileri ve kapalı alanda yapılan hobiler olarak genellemek mümkündür. Hobilerin şahsiliğini düşünmek mantalitesi ile hareket edersek burada erkeklerin yapılabilecek her türlü faaliyeti zaman içinde rutin olarak hobi şekline dönüştürdükleri bilimsel bir yaklaşımdır. Erkek hobilerinin açık havada uygulamalarından bahsedersek şunları sıralamak mümkün olabilir futbol, basketbol, voleybol, tenis hem kendileri yaparken hobi olarak kabul edilebilir hem de seyretmek üzere hobilerini tatmin edenler bulunur. Otomobil de erkek hobilerinden biridir, ayrıca adrenalin artırıcı hobileri de tercih ettikleri başlıca konuları şöyle sıralamak mümkündür, snowboard, rafting, yelken ile ve sürat motoru kullanmak, motorsiklet ve motor sporlarının uygulaması ve seyri de erkek hobileri arasında zikretmek mümkün, dağcılık ve trakking sporlarını hobi olarak uygulayan erkeklerde vardır. Balık tutmak ve açık havada avcılık ile uğraşmakta erkek hobileri içinde yer alırken bahçe bakımından ve deniz ya da açık havuzda yüzmek de erkek hobilerindendir. Ayrıca erkek hobilerinin açık hava kısmın bitirmeden önce mangal yakmak ve piknik ortamları yaratmakta erkek hobileri arasında sayılabilir.

Hobilerini kapalı alanlarda uygulamaya koyan erkeklerde vardır, bu hobileri şöyle sıralamak mümkündür; bilgisayar ve internette sörf, bowling, evde yada balkondaki çiçeklere bakım yapmak, ahşap boyama yada ahşap işleri oyma ya da varak çalışmaları yapmak ve bunlara benzer bir çok faaliyeti hobi haline getirirler. Evde maket yapmak uçak, gemi, helikopter maketleri yamak da erkeklerin kapalı mekanlardaki hobilerindendir. Ekonomik imkanlarına uygun olarak koleksiyon olarak nitelemek mümkün olan hobileri de vardır, bunalar arasında pul biriktirme, eski para koleksiyonu, oyuncak koleksiyonu, klasik yada eski eser biriktirme ve en uç noktalardan biri olan araba koleksiyonu yapmak olarak sayılabilir.

Erkek hobileri arasında sayılabileceği sanat faaliyetleri arasında sayılabilecek olanlar cam üfleme, çamur işleri yapma, seramik işleme ve boyama hobilerini ile resim, ebru vb bir çok faaliyete yer vermek mümkündür.

Erkek hobilerinin hayvanlarla ilgili olan kısımlarda balık akvaryumları, köpek beslemek, kedi bulundurmak ve kafes kuşları ile özgür olarak balkon ya da çatı da beslenen güvercin yuvaları oluşturmak hobilerinden söz edilebilir.

Bir başka erkek hobisi ise şans oyunlarına yatkın olmaları ve hobi artı heyecan hobilerini uygulamaya geçirmek şeklinde yer alır.

Müzik faaliyetlerinde ya da müzik aletleri ile uğraşmak ve konuda kendilerini geliştirmek masatlı hobi faaliyetleri de sayılabilir bunlar genel olarak klasik aletlerle yapılan hobi faaliyetleridir.Yani keman, gitar, mandolin, ney, ile uğraşmanın yanı sıra muhtelif yerlerde zaman, zaman düzenlenen konserleri ve sinema günleri gibi konuları takip etme hobisi olanları da saymak mümkündür.