Masaj Aleti Makalesi

Masaj aletleri, doktor tavsiyesi alınarak yada hastanede yada özel kliniğinde çalışan uzman hekimlerde yardım almak daima bireysel menfaatler getirecektir.
Masaj koltukları olarak temel fonksiyonu kan dolaşımı aktivitesini arttırmak, adale yumuşatılmasına yardımcı olara suretiyle baş, sırt, bel ağrılarında bel fıtığı, boyun fıtığı rahatsızlığı çekenlerde tedavi yardımcısıs olarak kullanılır. Bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı yaşayanlarda masaj yapmak amaçlı kullanılırlar. Spor sonrası aktif dinlence sürelerince kullanılarak laktik asit dağılımını sağlarlar. Masaj koltukları yeterlilik fonksiyonu içinde sinir uçlarının uyarılarak canlılık kazanmasına yardımcı olurlar. Masaj koltukları kullanılarak alınacak masaj kürünün ideal süresi25-30 dakikadır
Masaj Minderleri : Evde. işyerinde yada otomobille seyahat ederken kullanılanları olan masaj minderleri dairesl vibrasyon tekniği ile çalışarak sırt, bel, basen bölgesinde bulunan adalelere masas uyguluamak şartıyla kullanıldıklarında kon dolaşımını düzenli hale getirmede yardımcı olarak ağrıların yok edilmesini için yardımcılık rolü üstlenirler. Kireçlenme, kulunç, selülit oluşumunu önlemede kullanılabilen masaj minderleri yapıları gereği bir çok ortamda oturulan, yatılan yerlerde kullanılabilirler.Masaj aletleri listelerine ayrıca şu aletleri dahil etmek mümkündür.Masaj Yatağı, Masaj ayak aletleri, masaj boyun için muhtelif aletler, masaj yastıkları, havalı yataklar ( genellikle genellikle sırt, bel ağrılarında rahat ve düzenli uyku için ) , masaj kemerleri vb birçok aletlere elde portatif olarak kullanılabilen pratik masaj aletleri de dahil edilebilirler. Masaj aletleri kullanımında kullanılan bir takım müstahzarlar ( kimyevi olarak bu işler için hazırlanmuş kremler ve ısıtma yada soğutma lambaları da bulunur.