Online Ajans Makalesi

Reklamcılığın eskiden çok farklı isimleri vardı. Genellikle çığırtkanlık olarak bilinirdi. Esnaflar ürünlerini kalite kontorü yaptırma gereği duyunca markalamalar ortaya çıktı.

Matbaa makinesi buluşu ile 1450 yılında reklamcılık biraz daha ön plana geldi. El ilanları bastırıldı, biraz daha işlemler değiştirildi. İnsanları mallarından haberdar etme düşüncesi yerleşmeye başladı. Çünkü artık piyasada kendi ürünlerinden bir tane değil birden fazla ürün satan firma var. Herkes insanları çekmek için yeni bir yöntem kullandı. Bu arayışla ilk reklam ajansı kuruldu ve ünlü markalar reklam vermeye başladılar.

Reklamla ürünler çok daha geniş kitlelere ulaşabilir. Hizmetlerin nereden, nasıl, ne fiyata alınıp ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgi veren kuruluşlardır. Şu anda sadece televizyon reklamları değil, internet kullanımının artması ile beraber internet reklamcılığı da gelişmeye başlamıştır. Ürünleri sadece televizyonda değil gerek televizyon, internet, gerekse mail yada bilboard olarakta yayınlama, insanları bir şeyden haberdar etme olanakları mevcuttur.

 

3 yorum

Bu Linki Tıklayarak Makale İçin Yorum Yapabillirsiniz.

Gizle
2014.11.27 Yazan kişi Semih somer
Çok güzel bir çalışma. Kutluyorum.
2014.11.27 Yazan kişi Semih somer
Çok güzel bir çalışma. Kutluyorum.
Yazan kişi