Rüyalar Makalesi

Rüyalar insan beyninin henüz tam olarak çözümleyemeyen sırlarından biridir. Mutluluk verici, neşeli, tedirgin edici hatta haber verici rüyalar görülmektedir. Farkında olmadan bilinç altına ittiğimiz bir olay rüyalarımızda su yüzüne çıkar. Bir çoğumuz bunları günlük hayatımızda yaşamaktayız.
Rüyalar bugün bilim adamlarının inceleme konusu olduğu kadar rüya tabircilerininde kazanç kaynağı olmuştur. Bize çok saçma gelen rüyalardaki simgeleri yorumlayanlar bunlardan çeşitli anlamlar çıkartmaktadır. Ancak bu yorumların bazın isabetli olduğu görülür.
Delilerin ve sinir sisteminde bozukluk olanların rüya görmediği söylenmektedir. Beklide rüyalar ruhsal yapımızı dengeleyen unsurlardan biridir. Hayatın gizemlerinden biri olan rüyalar, eskiden beri insanların ilgisini çekmiştir. Hatta bir zamanlar krallar rüyaların tabirine göre ülkelerini yönetmişler diğer ülkelere seferler düzenlemişlerdir.
Rüyaların sırrı henüz tam olarak çözümlenmesede insanların rüya tabirlerine karşı olan merakı gün geçtikçe artmaktadır.
Rüya görmek güzel şey. Keşke güzel rüyaların hepsi gerçek olsa Neler mi?
Savaşlar olmasa, insanlar kardeşçe bir arada yaşasa, bütün problemler sevgi ile çözümlense. Umarım tüm dünyadaki insanların güzel rüyaları gerçekleşir.