Çiçek Nedir Makalesi

Çiçek nedir dediğimiz zaman bir insan yaşamı bakımından hem nezaket, hem de duygu ve hislere tercüman olan doğallıktan söz ediyoruz demektir.

İnsanlar çiçekleri ekonomik olarak ticari meta olarak görebildikleri gibi evlerini, ofislerini, bahçelerini, balkonlarını güzel hale getirmeye çalışırken yani yaşamsal mekanlar da güzellik ve huzur ararken amatörce de bu işe merak salmışlardır.

Bizde ana başlıklar altında Kapalı yerlerde çiçek yetiştirme, kaktüs ve sukulentler den, soğanlı çiçeklerden, evde yada bahçede fidan yetiştirmeden, tabak bahçesinde ve teraryumda çiçek yetiştirme, bahçe ve balkonlarda çiçek yetişmekten söz etmeden geçemeyiz. Çiçek yetiştirmek çok hoş bir vakit değerlendirme yöntemidir. Saksıda küçücük bir bahçede, balkon kenarlarında da olsa çiçek yetiştirmek onların topraklarını kabartmak, gelişmelerini görmek mutluluk verir insanlara. Kentlerde yeterli yeşil alanlarının olmaması eksikliğini evlerde yetiştirilen birkaç saksı çiçekle gidermeye çalışan insanlar bu konuda hem ruhi dinginlik hemde güzelliklere kendileri için olsa bile katkıda bulunmaktadırlar.